Magic FoamCord - materiał do retrakcji, opakowanie pojedyncze 2x50 ml

Dostępność: brak informacji
Cena: 375,00 zł 375.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: COLTENE/WHALEDENT
Kod produktu: 8D51-52514

Opis

Mimo stosunkowo łatwej pracy za pomocą nici, lekarze poszukują czegoś, co jest mniej pracochłonne, łatwo się zakłada i zdejmuje, oszczędza czas, jest niezawodne, tanie i skuteczne. Potrzebują materiału który będzie całkowicie bezpieczny i niebolesny dla pacjenta oraz nie będzie powodował nieprzyjemnego krwawienia.
Takie parametry spełnia Magic Foam Cord, A-silikon działający jak nić retrakcyjna.

Jest materiałem wysoko biokompatybilnym, nie zaobserwowano żadnych efektów ubocznych u pacjentów ani u personelu medycznego. Metoda pracy z Magic Foam Cord nie jest traumatyczna ani dla pacjenta ani dla lekarza, nie występuje krwawienie, nie ma konieczności intensywnego płukania ani nie występują zanieczyszczenia powodowane użyciem środków homostatycznych. Doskonale rozszerza bruzdę, gotową do wykonania wycisku.

Przed aplikacją materiału należy wstępnie opracować koronę i dobrze oczyścić ją z resztek. Następnie dobierany jest odpowiedni rozmiar wacika Comprecap, który przytrzymywany pod ciśnieniem na zaaplikowanej na koronie masie, wspomaga proces retrakcji. Dookoła preparacji za pomocą pistoletu i mikrokońcówki, aplikowany jest Magic Foam Cord, po 2 minutach w czasie których środek pieni się, nakładany jest Comprecap. Dzięki właściwościom rozszerzającym preparatu, następuje szerokie odsłonięcie bruzdy i uzyskiwany jest dobry dostęp do opracowywanego obszaru. Całkowity czas pracy to maksymalnie 10 minut, jednak pełna retrakcja następuje już po 5 minutach. Magic Foam Cord łatwo usunąć i nie pozostawia śladów.

Używanie Magic Foam Cord jest możliwe także przy retrakcji 3 i więcej zębów na raz. Stosowany jest on wówczas jednocześnie z masą wyciskową.

Mimo iż praca tym materiałem jest nieskomplikowana i szybka, należy pamiętać, by używać bezlateksowych rękawiczek i unikać korzystania z preparatów zawierających eugenol lub składniki homostatyczne. Wydzieliny gruczołów skórnych, lateks w rękawiczkach czy zanieczyszczone lateksem powierzchnie mogą wpłynąć na czas wiązania. Czas wiązania materiału skraca wysoka temperatura, niska temperatura wydłuża go.

Brak traumatycznej metody tymczasowej retrakcji dziąseł.
Łatwe i szybkie aplikowanie bezpośrednie, bez konieczności stosowania nacisku lub upakowania.
Wygodne dla pacjenta.
Brak zanieczyszczeń spowodowanych używaniem homostatycznych środków chemicznych, nie ma konieczności intensywnego płukania.
Świetna retrakcja aby otrzymać perfekcyjne wyciski.

 

 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl