Antema - niealergizujący, sterylny, wchłanialny, kolagenowy opatrunek hemostatyczny

Dostępność: brak informacji
Cena: 36,00 zł 36.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: -
Kod produktu: F66E-64080

Opis

ANTEMA® środek hamujący krwawienia, zawierający oczyszczony koński kolagen.
Produkt w formie liofilizowanych tamponów o różnych wymiarach, sterylny, wchłaniany,
niealergizujący. Działanie przeciwkrwotoczne jest specyficzną własnością kolagenu: zetknięcie się kolagenu z krwią, powoduje agregację płytek krwi, które aktywują czynniki krzepnięcia, doprowadzając, wspólnie z czynnikami osoczowymi, do powstania fibrynogenu, a następnie skrzepu krwi. Na drodze rozpadu enzymatycznego tampon ANTEMA® zostaje w przeciągu 3 tygodni całkowicie wchłonięty.

WSKAZANIA: Produkt ANTEMA® jest stosowany w stomatologii jako środek hamujący krwawienia.
Rozmiar tamponów 1 x 1 x 0,5 jest przeznaczony do stosowania przy ekstrakcjach zębów oraz w chirurgii stomatologicznej.

PRZECIWWSKAZANIA:
Produktu ANTEMA® nie należy stosować na powierzchnie kostne, na które będzie nałożony klej zawierający metakrylan, ponieważ kolagen może obniżyć jego siłę wiążącą.

OSTRZEŻENIA: ANTEMA® ulega hydrolizie w autoklawie. Produkt otwarty, a nie zużyty należy wyrzucić, ponieważ nie może on być ponownie sterylizowany. Sterylność produktu, otrzymana przy użyciu promieniowania gamma, jest gwarantowania przy nieuszkodzonym opakowaniu. Jak każde inne ciało obce, może nasilać infekcje przy stosowaniu na zakażone rany.

SPOSÓB UŻYCIA: Tampon ANTEMA® przykłada się bezpośrednio na krwawiącą powierzchnię i lekko dociska. Tampon może być cięty na fragmenty żądanej wielkości. Ilość produktu oraz czas trwania ucisku zależą od typu i nasilenia krwawienia, które należy zahamować. Czas krzepnięcia zależy od rodzaju zabiegu chirurgicznego oraz zastosowania innych metod prowadzących do zahamowania krwawienia; prawidłowo w ciągu 2 do 4 minut dochodzi do zatrzymania krwawienia.
Tampon ANTEMA® zachowuje swój kształt i nie ulega rozpadowi, gdy jest mokry.

 Forma sprzedaży: 1 blist - 10szt tamponów

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl