BOND 008 – nowy samotrawiacy system wiążący SpofaDental

Dostępność: brak informacji
Cena: 115,00 zł 115.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Bond 008 - NOWY system wiążący w portfolio SpofaDental, który uzupełnia niedawno wprowadzony, nowy kompozyt NanoWise. Bond 008 jest wolnym od rozpuszczalnika, jednoskładnikowym, samotrawiącym systemem wiążącym.

Formuła materiału Bond 008, w której nie ma rozpuszczalnika przynosi wiele korzyści praktykom stomatologicznym i ich pacjentom. Rozpuszczalniki (alkohol, aceton i/lub woda) zawarte w innych systemach wiążących są niezbędne do uzyskania odpowiedniej adhezji, ale, wraz z upływem czasu, mogą przyczyniać się do pogorszenia jakości połączenia materiału kompozytowego ze ścianami ubytku i do powstania wrażliwości pozabiegowej. Brak rozpuszczalnika w Bond 008 eliminuje potrzebę osuszania systemu wiążącego w ubytku, wpływając na oszczędność czasu.

Bond 008 wchodzi w interakcje z minerałami zawartymi w tkankach zęba bez obecności rozpuszczalnika, gwarantując wysokie siły łączenia z zębiną i szkliwem i zapewniając rekonstrukcjom trwałą estetykę. Dodatkowo, brak rozpuszczalnika przyczynia się do skrócenia czasu przygotowania ubytku o 50% i do zmniejszenia możliwości powstania bólu pozabiegowego. Produkt przeznaczony jest do łączenia wypełnień z kompozytów z tkankami zęba oraz do napraw uzupełnień kompozytowych i ceramicznych.

Bond 008 jest dostępny w unikalnych strzykawkach i ze specjalnymi końcówkami aplikacyjnymi, które gwarantują dokładność postępowania i precyzyjne rozprowadzenie materiału po powierzchni ubytku. To jest takie proste, jedna warstwa systemu wiążącego wystarczy, aby otrzymać pewne i trwałe połączenie!

Zalety:

  • wyjątkowo wysokie siły łączenia,
  • siły łączenia samotrawiącego systemu wiążącego Bond 008 są równie wysokie jak siły uzyskiwane przez najlepsze systemy wiążące stosowane z techniką całkowitego wytrawiania,
  • wartości mikroprzecieku Bond 008 są porównywalne z innymi systemami wiążącymi,
  • niskie wartości mikroprzecieku w szkliwie i w zębinie oznaczają doskonałą, trwałą integrację brzeżną wszystkich wypełnień wykonanych z użyciem Bond 008.

 

Informacje techniczne

Bond 008 oparty jest na 4-META (4-methacryloxyethyl trimellitic acid). Ten unikalny monomer ma odczyn kwaśny (niska wartość pH) i jest hydrofilny. W momencie kontaktu z powierzchnią ubytku jego ujemnie naładowane kwaśne grupy karboksylowe łączą się z jonami zawartymi w tkankach twardych. Grupy te, po neutralizacji i polimeryzacji stają się integralną częścią zębiny, co zwiększa siły łączenia i poprawia szczelność brzeżną.

 

Zestaw zawiera - dwie strzykawki po 1ml + akcesoria

Ponizej broszura o produkcie.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl