Core-X Flow - zestaw uzupełniający Dentsply

Dostępność: na wyczerpaniu
Cena: 490,00 zł 490.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Dla wszystkich którzy stosują wkłady z włókna szklanego: materiał do cementowania włókien oraz jednoczesnej, natychmiastowej odbudowy zrębu.

Core-X™ Flow to składający się z bazy i katalizatora materiał, który po zmieszaniu daje podwójnie utwardzalny, zawierający dużą ilość wypełniacza cement kompozytowy do odbudowy zrębu koronowego oraz cementowania wkładów endodontycznych.

Core-X™ Flow zawiera biokompatybilne żywice uretanowe i występuje w odcieniu tkanek zęba co sprawia, że doskonale nadaje się do użycia w tych sytuacjach klinicznych , gdy priorytetem staje się jest estetyka.
Niezależne badania przeprowadzone na Uniwersytecie w Berlinie potwierdziły wyjątkową szczelność osiąganą podczas cementowanie wkładów z włókien szklanych za pomocą materiału Core-X™ Flow.

Core-X™ Flow jest dostępny w wygodnej dwukomorowej strzykawce . Taki rodzaj opakowania ułatwia bezpośrednią, wewnątrzustną aplikację oraz minimalizuje straty materiału.
Wskazania kliniczne
Odbudowa zrębu koronowego w zębach żywych i martwych (wymiana istniejących wypełnień i/lub utrata tkanek twardych) jako etap poprzedzający wykonanie pośrednich uzupełnień protetycznych. Cementowanie wkładów koronowo-korzeniowych z włókien szklanych.
Właściwości użytkowe
Dwukomorowa strzykawka Core-X Flow pozwala uzyskać konsystencję wygodną do bezpośredniej aplikacji przy wykorzystaniu kształtek pierścieniowych lub celuloidowych podczas odbudowy koron zębów.
Alternatywnie materiał może być aplikowany na czysty kartonik do mieszania i manualnie przenoszony przy użyciu wybranych przez lekarza instrumentów.. Czas pracy materiału po jego zmieszaniu w temperaturze pokojowej wynosi w przybliżeniu 1'30'' jeśli jest chroniony przed promieniowaniem świetlnym. Podwyższona temperatura w jamie ustnej i/lub kontakt z podwójnie utwardzalnymi systemami wiążącymi może skrócić czas pracy.
Trzysposoby polimeryzacji
Każda z następujących technik aplikacji jest akceptowana. Preferowana techniką jest utwardzanie materiału na drodze polimeryzacji świetlnej oraz chemicznej.

Polimeryzacja świetlna Core-X™ Flow
Aplikować materiał bezpośrednio wykonując 2-3mm grubości warstwy i naświetlać przez 20 sekund.

Polimeryzacja chemiczna Core-X™ Flow.
Aplikować większe porcje materiału lub wypełnić materiałem celuloidową kształtkę oraz umieścić ją w odpowiednim miejscu. Pozostawić przez około 2-3 minuty aby materiał związał. Naświetlanie zewnętrznych powierzchni jest czynnością opcjonalną, ale bardzo zalecaną .

Podwójne utwardzanie Core-X™ Flow.
Po aplikacji pierwszej 2-3mm warstwy i naświetleniu jej przez 20 sekund, większe porcje materiału mogą być nakładane lub materiał aplikujemy do celuloidowej kształtki i przenosimy na preparację pozwalając, aby zaszła reakcja chemicznego utwardzania. Naświetlanie zewnętrznych powierzchni jest czynnością opcjonalną, ale bardzo zalecaną.
 
W zestawie: 4 strzykawki po 4,75g i 20 końcówek mieszających/aplikacyjnych

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl