DENTAPORT ZX OTR Morita - mikromotor ze zintegrowanym endometrem

Dostępność: brak informacji
Cena: 13 900,00 zł 13900.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 3.04261
Producent: Morita
Kod produktu: 3A8E-132A9

Opis

Zestaw zawiera:

Najnowsza technologia OTR zastosowana w systemie DentaPort ZX zapewnia optymalny moment obrotowy urządzenia (torque) zarówno w trakcie pracy przy użyciu standardowego ruchu rotacyjnego i recyprokatywnego. Mikropęknięcia i uszkodzenia pilników są całkowicie wyeliminowane.

  • Elektroda czynna (elektroda pilnika) zintegrowana z kątnicą zapewnia większą dlugość roboczą
  • Automatyczne funkcje bezpieczeństwa (Auto-Kontrola)
  • Opracowanie kanału za pomocą maksymalnie 3 pilników
  • Możliwość upgrade’u  posiadanego urządzenia o funkcję OTR

Bezpieczne opracowanie kanału korzeniowego za pomocą nowej technologii OTR (Optimum Torque Reverse)

Najnowsza technologia OTR łączy w sobie zalety standardowego ruchu rotacyjnego oraz ruchu recyprokatywnego: urządzanie pracuje w standardowym ruchu rotacyjnym do momentu osiągnięcia wcześniej ustawionego maksymalnego momentu obrotowego. Kiedy obciążenie z jakim pracuje pilnik wzrasta urządzenie automatycznie przechodzi w tryb ruchu recyprokoatywnego – ruch pilnika 90° w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Przy zmniejszeniu obciążenia pilnik ponownie wykonuje ruch 180° zgodny z ruchem wskazówek zegara.

Instrumenty recipro pozwalają na szybkie opracowanie całego kanału korzeniowego. Jednak, w niektórych przypadkach mogą one również spowodować mikro-nacięcia na powierzchni opracowywanych zębów. Ta wada systemu recipro została całkowicie wyeliminowana w technologii OTR.

Optimum Torque Reverse: Bezpieczeństwo pracy

Podczas pracy w kanale narzędzie poddawane jest bardzo dużym naciskom i przeciążeniom, które są przeciwstawne momentowi obrotowemu endomotora. W rezultacie pilniki rotacyjne pękają z powodu nadmiernego obciążenia podczas skręcania. W związku z tym, należy maksymalnie ograniczyć wpływ momentu obrotowego na pilnik. Dzięki zastosowaniu technologii OTR, ruch pilnika ulega zmianie w momencie przekroczenia ustawionego momentu obrotowego. Pilnik wykonuje wtedy ruch 90° w kierunku przeciwnym do wskazówek zegara. Po wykonaniu ruchu recipro pilnik ponownie rozpoczyna pracę w standardowych ruchu rotacyjnym z lepszą skutecznością cięcia i usuwania zanieczyszczeń.

Zalety: procedura ta jest powtarzana wyłącznie jeśli po wykonaniu ruchu 180° obciążanie pilnika jest nadal wysokie.  Jeśli obciążenie jest niskie pilnik wykonuje ciągły ruch rotacyjny. Procedura opracowania kanału jest teraz niezwykle łatwa, i wymaga użycia od 1 do 3 pilników (dowolny system pilników Ni-Ti za wyjątkiem pilników Reciproc). Lepsze usuwanie zanieczyszczeń z kanału, lepszy dostęp do kanału oraz zachowanie anatomicznego kształtu kanału, wszystkie te zalety pozwalają na zaoszczędzić czas oraz materiały.  

Prawidłowa reakcja w odpowiednim momencie.

Możesz całkowicie polegać na zintegrowanym systemie bezpieczeństwa: Ruch pilnika rozpoczyna się w momencie wprowadzenia pilnika do kanału a kończy się po jego wyjęciu. Automatyczne funkcje bezpieczeństwa uruchamiają się w momencie kiedy obciążenie pilnika przekroczy wcześniej ustawionego momentu obrotowego (torque).  

DentaPort Root ZX – Lokalizator

Lokalizator wierzchołka z opatentowaną funkcją Quotient Method zapewnia niezmiennie dokładne wyniki pomiaru, nie zależnie od ilości krwi bądź roztworu fizjologicznego w kanale. Następca starszego modelu Root ZX jest aktualnie jednym z najlepiej sprzedających się endometrów na świecie.

  • Dokładna pozycja pilnika w kanale: czytelna skala dokładnie pokazuje pozycję pilnika w kanale
  • Sygnalizacja dźwiękowa zwiększa bezpieczeństwo pracy: moment kiedy pilnik zbliża się do otworu wierzchołkowego sygnalizowany jest akustycznie
  • Lekka i stabilna obudowa urządzenia
  • Automatyczna kalibracja zapewnia maksymalną precyzję – dopasowanie do zmieniających się warunków w kanale
  • Możliwość rozbudowania o mikromotor: pomiar i opracowanie kanału za pomocą kątnicy endodontycznej DentaPort TriAuto OTR

 

 

DentaPort ZX Set OTR można dodatkowo rozbudować o końcówkę lampy polimeryzacyjnej.

Tej wysokiej klasy moduł pozwala na całkowitą kontrolę parametrów i ustawień oraz ich odczyt na ekranie LCD. Urządzenie posiada trzy programy pamięci i pozwala na ustawienie 8 czasów pracy od 5 sekund to 40 sekund.

Po przełączeniu się na funkcję utwardzania materiału kompozytowego uzyskujemy wysoką kontrolę termiczną, sygnalizację dźwiękową, skoncentrowaną wiązkę światła oraz niewielkie wymiary główki, co zapewnia łatwy dostęp do zębów trzonowych. Moduł może być sterowany za pomocą sterownika nożnego lub przycisków na kątnicy.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl