ENDY 6200 - mikrosilnik z endometrem

Dostępność: na wyczerpaniu
Cena: 6 750,00 zł 6750.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 2.80133
Producent: Ionyx
Kod produktu: 2988

Opis

Endy 6200 to bardzo prosty w obsłudze mikrosilnik endodontyczny z wbudowanym endometrem. Bez sterownika nożnego, bez konieczności kalibracji, Endy 6200 umożliwia bezpieczne opracowanie kanału korzeniowego w wielu środowiskach (podchloryn ≤ 2,5%, sól fizjologiczna, woda, ślina, krew...).

Współpracuje ze wszystkimi pilnikami NiTi z metalowym trzonkiem.
Endy 6200 jest całkowicie autonomiczny. Zasilany z wewnętrznego akumulatora, który charakteryzuje się możliwością bardzo szybkiego ponownego naładowania (wystarczy tylko 2,5 godziny), może pracować non-stop przez 3 godziny.
Dla oszczędności akumulatora urządzenie wyłącza się automatycznie po 3 minutach nieużywania.
 
Główne zalety Endy 6200
 • W pełni automatyczny
 • Intuicyjna obsługa
 • Autorewers po osiągnięciu wierzchołka
 • Autorewers po przekroczeniu ustawionego momentu obrotowego
 • Bezpieczeństwo pracy
 • Bardzo dokładny odczyt endometru
 • Ustawianie i kontrola prędkości obrotowej 100 do 500 obr/min
 • Ustawianie i kontrola momentu obrotowego 0,5 do 4 Ncm
 • 12 programowanych ustawień
 • Mała główka kątnicy - znakomita widoczność
 • Bardzo lekka kątnica - wygoda pracy
Endometr
Wykonanie pomiaru endometrycznego jest bardzo proste i wymaga jedynie dołączenia do urządzenia przewodu z elektrodą, umieszczaną na wardze pacjenta, oraz wprowadzenia pilnika do kanału.
Kolorowe diody obrazujące położenie pilnika w kanale korzeniowym pozwalają na bieżącą kontrolę odległości od apex. Położenie pilnika w kanale sygnalizowane jest również zmieniającym się natężeniem sygnału dźwiękowego.
Dzięki temu nie ma konieczności obserwowania położenia pilnika w kanale, co pozwala skupić się wyłącznie na zabiegu.
Mając również świadomość, że urządzenie zatrzyma pilnik w zaprogramowanej przez Użytkownika odległości od apex, preparacja kanału jest jeszcze bezpieczniejsza i prostsza.
Kątnica
Rewelacyjna, wykonana z tworzywa, bardzo lekka (ważąca tylko 25 g) kątnica, z mikro główką o średnicy tylko 11,1 mm z systemem zmiany pilników „push button”, gwarantuje bardzo dobrą widoczność opracowywanego miejsca i komfort pracy.

Obudowa kątnicy wykonana jest z tworzywa typu PEEK, które zapewnia idealną izolację pomiędzy pilnikiem pracującym w kanale a np. policzkiem pacjenta. Można więc pracować bez dodatkowych zabezpieczeń (np. koferdamu) bez ryzyka zafałszowania pomiaru. Kątnica może być sterylizowana w autoklawie w temperaturze do 135°C.

Programowanie ustawień

ENDY 6200 dodatkowo posiada pamięć, dzięki której Użytkownik może zapamiętać 12 kombinacji parametrów pracy urządzenia, takich jak: moment obrotowy, prędkość obrotową pilnika oraz odległość od apex.

Programy mogą być wykorzystane do szybkiej zmiany parametrów pracy urządzenia w zależności od rodzaju pilników NiTi, anatomii kanału, doświadczenia Użytkownika i metodyki pracy.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl