EndoPal - bezprzewodowy mikrosilnik endodontyczny do systemu LightSpeed

Dostępność: brak informacji
Wysyłka w: 5 dni
Cena: 2 490,00 zł 2490.00
ilość kg
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: -
Kod produktu: 9326-71126

Opis

Bezprzewodowy mikrosilnik endodontyczny


EndoPAL to mikrosilnik przeznaczony do pracy z systemem narzędzi rotacyjnych LightSpeed. EndoPAL podczas normalnego trybu pracy (z kątnicą 1:1) pracuje z szybkością 2500 obr./min. Jest to prędkość optymalna i rekomendowana dla narzędzi LightSpeedCRX (do opracowywania części koronowej) oraz narzędzi LightSpeedLSX (do opracowywania części wierzchołkowej).
 

Prosty, niezawodny, poręczny


Praca mikrosilnikiem EndoPAL™ jest bardzo prosta. Urządzenie składa się z dwóch elementów – motoru endodontycznego oraz specjalnej kątnicy. EndoPAL posiada już automatycznie ustawioną szybkością (2500 obr./min) i momentem obrotowym, które są optymalnymi ustawieniami dla systemu narzędzi rotacyjnych LightSpeed. Urządzenie jest w pełni bezprzewodowe dzięki czemu zapewnia pełną swobodę ruchów bez ograniczenia kablem zasilającym czy położeniem pedału sterującego.

Mikrosilnik EndoPAL posiada bardzo wydajny akumulator litowo-jonowy, dzięki któremu urządzenie może nieprzerwanie i bez potrzeby doładowywania pracować aż przez 8 godzin. Urządzenie jest również bardzo łatwe w utrzymaniu w czystości. Po zakończeniu pracy kątnicę wystarczy wysterylizować w autoklawie parowym. Sam mikrosilnik można wyczyścić zaś odpowiednim środkiem dezynfekującym.

Technika hybrydowa


Kątnica 10:1 zwiększa możliwości mikrosilnika EndoPAL w sytuacji gdy istnieje potrzeba jednoczesnej pracy narzędziami LightSpeedLSX i innymi „stożkowymi” systemami narzędzi rotacyjnych. W tym celu należy wówczas zmienić kątnicę 1:1 na wersję zwalniającą 10:1, która pozwoli na zmniejszenie ilości obrotów do około 250 obr./min. Jest to opowiednia prędkość dla większości stożkowych narzędzi rotacyjnych, w tym również LightSpeedMRX.

 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl