Endosolv E - 13ml SEPTODONT

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 118,00 zł 118.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Endosolv E - rozpuszczalnik do usuwania wypełnień kanałów korzeniowych
 
Skład: Etylenu czterochlorek. Endosolv E rozmiękcza wypełnienia eugenolowe. Nie powoduje nadmiernego ślinotoku w kontakcie z błoną śluzową. Jest środkiem szkodliwym, jest niebezpieczny dla środowiska, jest toksyczny dla organizmów żyjących w środowisku wilgotnym.

Metody stosowania:

Metoda jednowizytowa - Otworzyć mechanicznie komorę zęba i wejście do kanału. Umieścić kroplę roztworu Endosolv E w wejściu do kanału i oczyścić kanał używając najpierw sondy zamoczonej w roztworze, a następnie odpowiedniego narzędzia kanałowego także zamoczonego w preparacie. Narzędziem należy drążyć kanał do wyczuwalnego oporu, po czym trzeba je wyjąć, oczyścić, ponownie zamoczyć w roztworze Endosolv E i kontynuować oczyszczanie aż do osiągnięcia wierzchołka.

Metoda dwuwizytowa - Otworzyć mechanicznie komorę zęba i wejście do kanału. Włożyć do komory wacik nasączony roztworem Endosolv E i lekko docisnąć. WYpełnić ząb cementem uszczelniającym. Otworzyć ponownie następnego dnia lub kilka dni później. Pasta będzie ulegała dezintegracji i jej meczaniczne usuwanie nie powinno być trudne.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl