Endostar RE Re Endo Rotary System - instrumenty do usuwania gutaperki, 4szt Poldent

Dostępność: brak informacji
Cena: 79,00 zł 79.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane
Ocena: 0
Producent: Poldent
Kod produktu: 7E24-296C7

Opis

Endo Rotary System

Endostar RE Re Endo Rotary System to maszynowy zestaw do skutecznego usuwania starego wypełnienia z kanału w trakcie zabiegu powtórnego leczenia kanałowego. Zestaw zawiera 4 instrumenty o taperach od 04 do 12 i rozmiarze ISO 30. Został on zaprojektowany do pracy metodą „Crown Down”.

W skład zestawu wchodzą:

 • dwa pilniki z ostrzem typu K o przekroju kwadratowym, z 4 krawędziami tnącymi i dobrej elastyczności.
 • dwa pilniki z ostrzem typu S, nietnącym wierzchołku oraz dwiema krawędziami rozłożonymi symetrycznie o 180 stopni względem osi symetrii i tnącymi kanał pod kątem 90 stopni. Mają świetną zdolność cięcia i bardzo dobrą elastyczność.

Uwagi związane z pracą z pilnikami Re Endo Rotary System

 • konieczne jest wykorzystanie kątnicy o odpowiedniej redukcji tak, aby otrzymać prędkość obrotową 150-300 obr./min. - szybkość pracy kątnicy powinna być stała podczas opracowania kanału
 • nie należy używać nadmiernej siły, ruchami góra-dół
 • należy pracować w kanale przez najkrótszy możliwy czas
 • zawsze używać płynów zwilżających kanał
 • pilniki są bardzo ostre i powinny być wykorzystywane bardzo ostrożnie, przy zastosowaniu niewielkiej siły, bez nadmiernego „wciskania” w kanał
 • należy pracować instrumentami i kątnicami zgodnie z instrukcją stosowania (szczególnie dotyczy to ustawienia momentu obrotowego i ilości obrotów)
 • należy wykorzystywać taką liczbę instrumentów, jaka jest rzeczywiście potrzebna w danej sytuacji klinicznej
 • kontrolować ilość użyć jednego instrumentu
 • przed użyciem należy uruchomić instrumenty poza jamą ustną oraz upewnić się, czy nie istnieją żadne deformacje, zarysowania i pęknięcia na pilniku

Zalecane momenty obrotowe:

Nr pilnika   Momenty obrotowe (Ncm)

1 (12/30)     3,0 – 4,0

2 (08/30)     2,0 – 3,0

3 (06/30)     1,0 – 2,0

4 (04/30)     0,5 – 1,0

Pilnikami należy pracować z prędkością od 150 do 300 obr./min.

Momenty obrotowe z tabeli należy traktować wskaźnikowo i stosować najbliższe im dostępne w konkretnym typie sprzętu używanego we własnej praktyce, jednak nie wyżej niż górna granica  przedziału dla danego rozmiaru instrumentu. Jeśli w posiadanym sprzęcie nie można płynnie ustawić momentu obrotowego, a jedynie wybrać ustalony przez producenta poziom, należy dobrać go tak, by nie przekroczyć zalecanych momentów obrotowych.

Zalecana ilość użyć:

Maksymalnie 5-10 razy w zależności od rozmiaru:

P1 - 10

P2 - 10

P3 - 5

P4 - 5

pod warunkiem, że kontrola wizualna wykonywana przez dentystę przed kolejnym użyciem wykazuje, że instrument nie jest uszkodzony przez poprzednie stosowanie, nie jest zagięty, odkształcony, nie wykazuje oznak „zmęczenia” ostrza instrumentu oraz jest pewnie umocowany w uchwycie. Jeśli pilnik został poddany dużym siłom skręcającym, szczególnie w bardzo zakrzywionych kanałach, należy rozważyć tylko jednokrotne jego użycie.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl