MELA quick12+ Melag- autoklaw do sterylizacji końcówek stomatologicznych

Dostępność: brak informacji
Cena: 12 250,00 zł 12250.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Melag
Kod produktu: B1B7-89989

Opis

MELA quick12+

Zgrabny. Szybki. Silny.
 

ZapotrzebowanieWymagania dotyczące reprocesowania narzędzi stomatologicznych zostały określone przez oficjalnych ekspertów higieny. Instrumenty, nawet te, które nie naruszają ciągłości tkanki (narzędzia do konserwacji), musza być po każdym zabiegu reprocesowane – najlepiej za pomocą mechanicznego procesu mycia i dezynfekcji. Jeżeli nie ma możliwości całkowitego mechanicznego reprocesowania, instrumenty te mogą być myte i dezynfekowane ręcznie, ale potem jest konieczna sterylizacja. Instrumenty naruszające ciągłość tkanki, stosowane np. w paradontologii, endodoncji i chirurgii, muszą być pod koniec reprocesowania koniecznie wysterylizowane.


 

Rozwiazanie

Ten nowy szybki autoklaw pomoże Państwu zaoszczędzić czas i pieniądze podczas zgodnego z normami przygotowywania końcówek i turbin. W ok. 7 minut mogą być wysterylizowane kątnice i prostnice, narzędzia do profilaktyki i wiele innych instrumentów – nawet miedzy zabiegami. MELA quick®12+stanowi idealna alternatywę sterylizacji końcówek i turbin dla standardowych autoklawów, które siła rzeczy maja dłuższe czasy cyklu. W MELA quick®12+ można umieścić do 12 instrumentów. Szybkie czasy sterylizacji umożliwiają wyczerpującą higienę w praktyce, nawet bez dodatkowych zestawów narzędzi.

 

Reprocesowanie z jakością.

Zarówno wypieranie powietrza jak i suszenie maja kluczowe znaczenie w sterylizacji końcówek i turbin. Metoda frakcjonowanego przepływu stwarza idealne warunki dla bezpieczeństwa sterylizacji – zgodnie z norma europejska EN 13060. Suszenie odbywa sie za pomocą podłączenia MELA quick®12+ do instalacji sprężonego powietrza w pomieszczeniu sterylizacji gabinetowej. Aby chronić instrumenty i zachować wartość urządzenia, MELA quick®12+ posiada zintegrowany pomiar jakości wody, który wyświetla komunikat w przypadku gorszej jakości wody – lub nie pozwala na uruchomienie autoklawu.Duży wewnątrz – zgrabny z zewnątrz.

Wszystkie programy i opcje można wybrać szybko i łatwo za pomocą czterech klawiszy znajdujących sie na wyświetlaczu. MELA quick®12+ wymaga znacznie mniej miejsca do instalacji – 20,5 × 45 cm (S × G) – niż wszystkie inne autoklawy. Woda uzdatniona jest doprowadzana z pięciolitrowego zbiornika,woda kondensacyjna zbiera sie w drugim. Obydwa zbiorniki mogą być umieszczone pod blatem.

 

MELAquick 12+p

Urządzenie wolnostojące

To innowacyjne urządzenie może również być ustawione, jeżeli brakuje podłączenia do sprężonego powietrza w pomieszczeniu sterylizacji. MELA quick®12+ p jest wyposażony w pompę sprężarkową, która pozwala na prace tego autoklawu niezależnie od lokalizacji. Funkcjonalność i krótki czas pracy są identyczne w obu urządzeniach MELA quick®12+.

 

Dokumentacja i dopuszczenie do użytku

Możliwości w zakresie dokumentacji, dopuszczenia wsadu do użytku oraz śledzenia drogi sterylizacji znane z urządzeń klasy Profi i Premium MELAGa są również dostępne w MELA quick®12+. Począwszy od MELAflash poprzez MELA net-Box i podłączenia sieciowego Bezpiecznik – 16 AgRL do dopuszczenia do użytku i oznakowania instrumentów MELA soft®.

 

Programy szybie i wielofunkcyjne

Trzy programy klasy S: Jeden Program szybki do instrumentów nieopakowanych i dwa programy do instrumentów opakowanych. Wszystkie programy zgodne z norma europejska EN 13060.

Usuwanie powietrzaGrawitacyjnie (frakcjonowanie)
Suszenie Pulsacyjne suszenie w nadciśnieniu
Woda uzdatniona Woda demineralizowana, destylowana
Wymiary (Sz.xWys.xGł.) 20,5 x 46 x 45 cm
Komora ( Ø x Gł. ) / pojemność 9 x 20 cm / 1,35 L
Waga (pusty) 23 kg
Parametry ciśnienia / temperatury 2,2 bar / 1360C
Podłączenie elektryczne 220 – 240 V, 50/60 Hz
Pobór mocy 9,5 A, 2.050 W

 

 OpakowanieCzas wyjaławianiaCzas pracy*SuszenieZaładunek**
Program szybki S nieopakowane 3,5 minuty przy 1340C 6-8 minut ~1 min. 1 kg.
Program uniwersalny S opakowane 3,5 minuty przy 1340C 11-13 minut ~10 min. 1 kg.
Program prion S opakowane 20,5 minuty przy 1340C 28-34 minut ~10 min. 1 kg.
*Bez suszenia i zależnie od obciążenia i warunków instalacji, takich jak np. napięcie zasilania i ciśnienie powietrza. Zastrzegamy sobie prawo dokonania zmian technicznych.
**Maksymalny załadunek z nieopakowanymi instrumentami

 

Poniżej znajduje się prospekt urządzeniu.

Pliki do pobrania:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl