PulpOut Bur - zestaw 4 wierteł PulpOut + 1 wiertło diamentowe

Dostępność: na wyczerpaniu
Cena: 130,00 zł 130.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: EDS
Kod produktu: 2922

Opis

Jedną z nieodwracalnych komplikacji, jaka może przydarzyć się w trakcie zabiegu endodontycznego, jest perforacja do furkacji podczas rozwiercania komory zęba. Perforacje niekiedy można zrekonstruować, jednak często jedynym wyjściem pozostaje ekstrakcja.

Badania wykazały, że istnieje krytyczna głębokość od szczytu guzka do komory zęba w przypadku zębów, które posiadają furkację. W konstrukcji wiertła PulpOut wykorzystaliśmy tę wiedzę, mocując stoper na wysokości odpowiadającej głębokości krytycznej w komorze zęba, dzięki czemu ryzyko perforacji dna komory zostało całkowicie wyeliminowane.

PulpoutBur - instrukcja obsługi:

Badania wykazały, że w przypadku zębów trzonowych, istnieje krytyczna głębokość 7 mm sięgając od wierzchołka guzka zęba do komory zęba. Konstrukcja wiertła PulpOut Bur wykorzystuje tę wiedzę i pozwala uzyskać dostęp do wnętrza komory bez ryzyka perforacji do furkacji.

Sposób postępowania w przypadku zwykłych i zobliterowanych komór:

pulpout

rys. 1              rys. 2

Uwaga: Aby wiertło PulpOut mogło osiągnąć odpowiednią głębokość, przynajmniej jeden guzek zęba, naturalny lub odbudowany, musi być nieuszkodzony. Jeśli ząb nie posiada guzków, albo są one wyraźnie starte, lub jeśli ząb jest opracowany pod koronę protetyczną, POD ŻADNYM POZOREM nie należy używać wiertła PulpOut.

 

Ważne: Wiertłem należy pracować na mokro korzystając z wodnego sprayu.

  1. Używając wodnego sprayu, rozwiercić wejście do komory zęba (wiertła można używać tylko do zębów z furkacjami, gdzie przynajmniej jeden guzek jest nieuszkodzony). Jeśli ząb posiada porcelanową koronę, należy wcześniej przebić się przez porcelanę przy użyciu wiertła diamentowego. Wiertło PulpOut osiągnie odpowiednią głębokość w momencie, gdy stoper ograniczający dojdzie do któregokolwiek z nieuszkodzonych guzków (zob. rys. 1). Nadal korzystając z wiertła PulpOut, ukształtować wejście do komory mniej więcej na kształt samej komory.
  2. Przy użyciu diamentowego wiertła z gładkim zakończeniem Shaper należy nadać wejściu do komory ostateczny kształt (zob. rys. 2). W tym celu należy przycisnąć wiertło Shaper do ścian bocznych wewnątrz zęba i wykonywać koliste ruchy wzdłuż obwodu wejścia do komory zęba. Czynność ta sprawi, że ściany wewnątrz zęba będą gładkie oraz zapewni dostęp większej ilości światła do wnętrza komory i tym samym ułatwi odnalezienie wszystkich kanałów.
  3. Można teraz przystąpić do odnajdywania kanałów. Firma EDS zaleca opracować kanały przy użyciu systemu ręcznych instrumentów SafeSider ®.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl