Thermafil - ćwieki gutaperkowe 6szt

Dostępność: brak informacji
Wysyłka w: 5 dni
Cena: 119,00 zł 119.00
ilość kg
dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane
Ocena: 0
Producent: Maillefer
Kod produktu: E47A-76110

Opis

MAILLEFER THERMAFIL oferuje unikalną termo-mechaniczną metodę wypełniania kanałów korzeniowych za pomocą plastikowego wkładu pokrytego gutaperką. Dzięki MAILLEFER THERMAFIL jednym ruchem zamykamy szczelnie system kanałów korzeniowych. Podczas wsuwania uplastyczniona gutaperka wypełnia kanał do samego wierzchołka, (także jego boczne i dodatkowe odgałęzienia). Oczywiście sukces we wszystkich procedurach endodontycznych zależy od wcześniejszego usunięcia martwiczych tkanek z kanału i jego dokładnego poszerzenia.
Wszystkie wkłady MAILLEFER THERMAFIL są biokompatybilne i dają dobry kontrast w obrazie rtg. Są sprzedawane w opakowaniach po 6 sztuk poszczególnych rozmiarów.

 AH PLUS - jest preparatem szczególnie polecanym do stosowania łącznie z MAILLEFER - THERMAFIL. Ten wysoce oczyszczony, biokompatybilny uszczelniacz posiada doskonałe właściwości smarujące i łączące. Ponadto AH PLUS jest odporny na temperaturę. Bardzo ważną rzeczą jest, by nie wprowadzać uszczelniacza bezośrednio do kanału przy pomocy np.igły Lentulo czy pilnika Kerra, a jedynie nanieść bardzo cienką warstwę na ściany kanału za pomocą sterylnego sączka papierowego. Sealer można też wprowadzić na ćwieku gutaperkowym. Sam przyszczytowy odcinek gutaperki pozostawiamy bez sealera lub pokrywamy minimalną jego ilością. Takie postępowanie ma zapobiec przepchnięciu uszczelnacza poza wierzchołek oraz pozwala na wypełnienie okolicy przyszczytowej samą gutaperką, która jest materiałem obojętnym dla tkanek okołowierzchołkowych.

MAILLEFER - THERMAFIL - KRÓTKA INSTRUKCJA .

 • Krok I:
  OPRACOWANIE KANAŁU KORZENIOWEGO.
  Opracowanie kanału korzeniowego polega na poszerzeniu jego światła o kilka rozmiarów i nadaniem mu kształtu stożka zwężającego się w kierunku otworu wierzchołkowego. Zabieg ten przeprowadź przy pomocy maszynowych narzędzi niklowo-tytanowych ProFile zwilżonych preparatem RC-Prep, obficie płucząc kanał podchlorynem sodu.
 • KROK II:
  OKREŚLENIE ROZMIARU GUTAPERKI THERMAFIL.
  Użyj instrumentu Verifier w celu określenia właściwego rozmiaru MAILLEFER - THERMAFIL wsuwając go do długości roboczej kanału. Po ostatecznym przepłukaniu dokładnie osusz kanał za pomocą sterylnych papierowych sączków (REF A 022P), a następnie delikatną, bardzo cienką jak mgiełka warstwą, pokryj ściany kanału odrobiną uszczelniacza AH PLUS.
 • KROK III:
  SELEKCJA.
  Wybierz odpowiedni do użytego wcześniej VERIFIER, rozmiar gutaperki MAILLEFER - THERMAFIL z zakresu rozmiarów ISO od 020 do 140. Używając gumowych stoperów (REF A0197) możesz skalibrować wkłady gutaperki MAILLEFER - THERMAFIL do żądanej długości roboczej.
 • KROK IV:
  PODGRZEWANIE (15 sekund).
  Umieść w jednym z otworów podgrzewacza ThermaPrep PLUS wybrany rozmiar gutaperki MAILLEFER - THERMAFIL (gumowy stoper powinien znajdować się poniżej uchwytu podgrzewacza). Gutaperkę należy umieścić w otworze urządzenia centralnie, nie dopuszczając do jej kontaktu ze ściankami podgrzewacza. Gutaperka podgrzewana jest automatycznie do właściwej temperatury, ustawionej dla odpowiedniego rozmiaru. Po podgrzaniu pozostaje w urządzeniu gotowa do pracy.
 • KROK V:
  WYPEŁNIANIE (5 sekund).
  Wsuń rozgrzaną gutaperkę do przygotowanego kanału na oznaczoną długość roboczą bez stosowania większego nacisku i jakichkolwiek obrotów. Po dokładnym ustabilizowaniu się wkładu, jego plastikowy trzonek odetnij powyżej ujścia kanału za pomocą wiertła turbinowego THERMA CUT (REF A 0050) lub specjalnego elektronicznego urządzenia GUTTA CUT.

 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl